ФОТО

 Breaking News

ФОТО: „Република Македонија” симнато од зградата на Владата, ќе се монтира „Северна”

    ФОТО: „Република Македонија” симнато од зградата на Владата, ќе се монтира „Северна”

Владата синоќа ги симнала буквите „Влада на Република Македонија“ од фасадата на зградата на Владата, најверојатно за да се направи место за „Северна Република Македонија”, пишува денеска СДК.МК. Грција со

Read Full Article

ФОТО: Северна Македонија пристигна на Богородица

    ФОТО: Северна Македонија пристигна на Богородица

Како што беше најавено, промената на името прво ќе почне на граничните премини. Таблата на која е испишано Северна Македонија веќе е на граничниот премин Богородица, но се уште не

Read Full Article

Фото: Ова е првото македонско Фиќо на струја, вози со 130 км на час, се нарекуа ЗАС Г20

    Фото: Ова е првото македонско Фиќо на струја, вози со 130 км на час, се нарекуа ЗАС Г20

Група етузијасти од Скопје, здружени во ББ Класик Карс, денеска промовираа македонски електричен автомобил наречен ЗАС Г20. Станува збор за реставрирано „фиќо“, во кое е вграден електричен мотор, батерии и

Read Full Article

Фото: Ја совладаа емоции и се расплака пред публиката поранешната сопруга на Дарко Лазиќ

    Фото: Ја совладаа емоции и се расплака пред публиката поранешната сопруга на Дарко Лазиќ

Популарната Српска пејачка Ана Севиќ имала неочекувана „драма“ за време на снимање на емисија во Гранд. Најпрвин имала мака со фустанот, за кој мислејќи дека камерите се изгасени побарала и

Read Full Article

Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

  Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

Претседателот на Косово, Хашим Тачи се пресели во нова куќа во Чаглавци во Приштина, а албанските медиуми објавија први фотографии.

Read Full Article

ФОТО: Сите гледаа во девојката која седеше позади Вучиќ

  ФОТО: Сите гледаа во девојката која седеше позади Вучиќ

Александар Вучиќ синоќа беше гостин во емисија, а позади него седеше девојка која им го привлече вниманието на сите, па

Read Full Article

Фото: Амди за Претседател, ова го има само во имотниот лист на Амди Бајрам

  Фото: Амди за Претседател, ова го има само во имотниот лист на Амди Бајрам

Амди Бајрам како што објави ќе се кандидира за претседател на државата, а во својот имотен лист доставен до Државната

Read Full Article

Фото: Поради оваа докторка сите сакаат да се разболат и тоа со мерак, има над 400.000 обожаватели

  Фото: Поради оваа докторка сите сакаат да се разболат и тоа со мерак, има над 400.000 обожаватели

Мајнди Ситинприти е докторка со повеќе од 420.000 обожаватели на Инстаграм. Поради фотографиите кои таму ги објавува сите сакат да

Read Full Article

Фото: Елена Ристеска со плава коса, не сме ја виделе ваква до сега

  Фото: Елена Ристеска со плава коса, не сме ја виделе ваква до сега

Елена Ристеска со плава коса за потребите на нов спот. Ваква не сме ја виделе. Фото:

Read Full Article

Фото: Манекенката Катарина Ивановска ја покажа својата сестра – копија една на друга

  Фото: Манекенката Катарина Ивановска ја покажа својата сестра – копија една на друга

Македонската манекенка Катарина Ивановскана својот Инстаграм профил објави фотографии од својата сестра Кристина, со која уживаше во Кафеана. Манекенката пред

Read Full Article
1 2 3 31

НОВО