Микрофон

 Breaking News

Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

    Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

Безбедност, одбрана и НАТО Драги мои, како Претседателка и врховен командант на АРМ јас ќе се залагам за нејзино дополнително осовременување и адаптирање на потребите на одбраната во 21от век.

Read Full Article

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

    Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор од актуелниот концепт на живот, надеж и живеење на огромно

Read Full Article

Макрадули во одбрана на министерот Манчевски: Како паталец со примери… мора да повториме една лекција

    Макрадули во одбрана на министерот Манчевски: Како паталец со примери… мора да повториме една лекција

За изјавата на министерот Манчевски, спремен сум да дебатирам со сите оние кои го негираат неговиот став. Се разбира ако имаат време. Како паталец со примери дека ниту искуство, ниту

Read Full Article

Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

    Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели дека за нашата земја ќе го користи новото име Северна

Read Full Article

Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

  Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

За вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери Апелирам Народниот правобранител да покрене

Read Full Article

Тасевски: Политичар ни на сон не смее да го каже она што го кажа Манчевски во јавност и на јаве

  Тасевски: Политичар ни на сон не смее да го каже она што го кажа Манчевски во јавност и на јаве

Политичар ни на сон не смее да го каже она што го кажа Манчевски во јавност и на јаве. Во

Read Full Article

Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

  Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

Сабина Факиќ, која беше член во комисијата за селекција на кандидатите за членови на антикорупциска комисија, на денешното гостување во

Read Full Article

Бурне до Филипче: Ќе ја донирам мојата докторска плата – да формирате солидарен фонд

  Бурне до Филипче: Ќе ја донирам мојата докторска плата – да формирате солидарен фонд

Докторот Јово Бурнески преку својот Фејсбук профил го замоли Министерот за здравство, Венко Филипче да формира солидарен фонд, каде како

Read Full Article

Студентка до МОН: Министере, ќе продолжите ли мирно да си седите во фотелјата додека ние си ги пакуваме куферите?

  Студентка до МОН: Министере, ќе продолжите ли мирно да си седите во фотелјата додека ние си ги пакуваме куферите?

Уште една револтирана личност со уште едно разочарувачко, понижувачко писмо. Уште еден незадоволен претставник на модерното племе што сака да

Read Full Article

Груевски: Миравци не може да се спореди со Реал Мадрид, сеуште се шлепаат на сработеното од нас, донесовме над 100 инвеститори странски

  Груевски: Миравци не може да се спореди со Реал Мадрид, сеуште се шлепаат на сработеното од нас, донесовме над 100 инвеститори странски

Груевски во интервју за Инфомакс, потенцира дека во негово владеење се донесени над 100 инвеститори странски. Миравци не може да

Read Full Article
1 2 3 24

НОВО