Интервјуа

 Breaking News

Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

    Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели дека за нашата земја ќе го користи новото име Северна

Read Full Article

Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

    Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

Сабина Факиќ, која беше член во комисијата за селекција на кандидатите за членови на антикорупциска комисија, на денешното гостување во централниот Дневник на 1ТВ, кажа дека биле избрнаи најдобрите кандидати

Read Full Article

Груевски: Миравци не може да се спореди со Реал Мадрид, сеуште се шлепаат на сработеното од нас, донесовме над 100 инвеститори странски

    Груевски: Миравци не може да се спореди со Реал Мадрид, сеуште се шлепаат на сработеното од нас, донесовме над 100 инвеститори странски

Груевски во интервју за Инфомакс, потенцира дека во негово владеење се донесени над 100 инвеститори странски. Миравци не може да се спореди со Реал Мадрид, вели Груевски. Груевски раскажува дека

Read Full Article

Груевски: Парите ги извадов зошто во затвор не ти поминуваат картички, еден телефон е 300 евра

    Груевски: Парите ги извадов зошто во затвор не ти поминуваат картички, еден телефон е 300 евра

Груевски во интервјуто за Инфомакс раскажува зошто парите ги извадил пред бегството во Унгарија. Парите ги извадов за да преживувам зошто во затвор не ти поминуваат картички, вели Груевски. Груевски

Read Full Article

Судија го советувал Груевски да бега надвор од Македонија

  Судија го советувал Груевски да бега надвор од Македонија

Груевски во интервјуто за Инфомакс раскажува како близок негов пријател, во разговор со судија заклучиле дека судењето нема да е

Read Full Article

Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

  Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

Груевски вечерва во интервју за Инфомакс раскажува за пријателите, тој вели: Несреќата е добра можност човек да ги запознае искрените

Read Full Article

Сфетас: Тито го измислил името Македонија за да го анектира грчкиот дел од Македонија, учебниците говорат

  Сфетас: Тито го измислил името Македонија за да го анектира грчкиот дел од Македонија, учебниците говорат

„Не е задача на луѓето таму (во Македонија – н.з.) да оценуваат како тука биле третирани славофоните. Токму тоа е

Read Full Article

Каде престојува Груевски во Унгарија, дали е вработен, дали има средба со премиерот Орбан (Видео)

  Каде престојува Груевски во Унгарија, дали е вработен, дали има средба со премиерот Орбан (Видео)

Наспроти шпекулациите дека во Унгарија престојувам во луксузен хотел во кој плаќам огромни суми за престој, можам да кажам дека

Read Full Article

ВИДЕО: Целосно интервју на Никола Груевски за ТВ Сител

  ВИДЕО: Целосно интервју на Никола Груевски за ТВ Сител

Ексклузивно интервју на Сител со Груевски од Будимпешта – прво по бегството од Македонија. Погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Дали Груевски го изневерија пријателите? Еве што вели тој, најмногу му е криво за тие што премногу им помогнал

  Дали Груевски го изневерија пријателите? Еве што вели тој, најмногу му е криво за тие што премногу им помогнал

Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски кој доби политички азил во Унгарија, во интервју за Сител Телевизија изјави дека многу луѓе

Read Full Article

НОВО