Интервјуа

 Breaking News

Груевски: Јас еден ден ќе се вратам, не сум дојден тука да живеам, туку да се засолнам од политичкиот прогон на власта, јас сум неправедно осуден

    Груевски: Јас еден ден ќе се вратам, не сум дојден тука да живеам, туку да се засолнам од политичкиот прогон на власта, јас сум неправедно осуден

Тој призна дека рекол дека ако треба тој ќе се жртвува и ќе влезе во затвор, но додаде дека потоа слушнал за планот да биде ликвидиран во затворот. Јас најпрвин

Read Full Article

Жидас Даскаловски со поддршка за професорката: Кога сме на дното, а Македонија и Македонците се таму, ни треба надеж, ни требаат луѓе на кои може да се ослониме дека правилно ќе ја водат земјата напред

    Жидас Даскаловски со поддршка за професорката: Кога сме на дното, а Македонија и Македонците се таму, ни треба надеж, ни требаат луѓе на кои може да се ослониме дека правилно ќе ја водат земјата напред

Универзитетскиот професор, Жидас Даскаловски е еден од триесетината професори и јавни личности кои застанаа зад идејата професорката Гордана Силјановска да биде претседателски кандидат за изборите оваа година. Даскаловски во интервју

Read Full Article

Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

    Мицкоски до Заев: Да не се крие во Германија, нека дојде и нека распише избори

Во интервју на Христијан Мицкоски за Press24, на прашањето „Барате ли избори за да не ги добиете?“ Мицкоски одговара: ВМРО-ДПМНЕ бара избори, заедно со претседателските. Ги бараме веднаш, избори на

Read Full Article

Се огласи Хан за бегството на Груевски: Не сум наивен, ако ја гледате рутата на бегството, патот не беше директен, туку низ регионот

    Се огласи Хан за бегството на Груевски: Не сум наивен, ако ја гледате рутата на бегството, патот не беше директен, туку низ регионот

Се надевам дека последните случувања во Грција нема негативно да се одразат врз Договорот од Преспа и дека тој ќе мине во грчкиот Парламент, вели меѓудругото еврокомесарот Јоханес Хан во

Read Full Article

Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

  Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен

Read Full Article

Интервју со Влатко Лозаноски: Не застанувам тука – Имам веќе снимено неколку нумери кои треба да излезат во јавноста многу брзо

  Интервју со Влатко Лозаноски: Не застанувам тука – Имам веќе снимено неколку нумери кои треба да излезат во јавноста многу брзо

После мала пауза слушаме твоја нова песна „Камо тебе да те имам“, кој е тимот што работеше на оваа нумера?

Read Full Article

Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

  Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

Видовме пробна верзија на „Македонија без Лазаров“ и не дај Боже наскоро да го гледаме целиот „филм“. Капитенот на македонската

Read Full Article

Македонец “Корнетџија”од Германија: Ќе ви дадам насоки во кој град да работите трговија, во кој угостителство…

  Македонец “Корнетџија”од Германија: Ќе ви дадам насоки во кој град да работите трговија, во кој угостителство…

Интервју на Реканецот Берзат за Галама ГАЛАМА: Берзат, од кое место во Македонија потекнуваш и колку долго си во Германија?

Read Full Article

Менаџерката на Тоше прв пат по 10 години – Еве како изгледа и со што се занимава, но и што вели за прераната смрт на Тоше!

  Менаџерката на Тоше прв пат по 10 години – Еве како изгледа и со што се занимава, но и што вели за прераната смрт на Тоше!

Од прераната и трагична смрт на Тоше Проески, неговата менаџерка Лилјана Петровиќ се повлече од јавноста и започна да се

Read Full Article

Алаѓозовски: Ќе Формираме албански државен ансамбл во согласност со концептот за едно општество, дали ќе е секција на Танец ќе видиме

  Алаѓозовски: Ќе Формираме албански државен ансамбл во согласност со концептот за едно општество, дали ќе е секција на Танец ќе видиме

Проектот за создавање албански државен ансамбл за песни и ора ќе се реализира во наредниот период и за тоа се

Read Full Article

НОВО