Микрофон

 Breaking News

Груевски: Парите ги извадов зошто во затвор не ти поминуваат картички, еден телефон е 300 евра

    Груевски: Парите ги извадов зошто во затвор не ти поминуваат картички, еден телефон е 300 евра

Груевски во интервјуто за Инфомакс раскажува зошто парите ги извадил пред бегството во Унгарија. Парите ги извадов за да преживувам зошто во затвор не ти поминуваат картички, вели Груевски. Груевски

Read Full Article

Судија го советувал Груевски да бега надвор од Македонија

    Судија го советувал Груевски да бега надвор од Македонија

Груевски во интервјуто за Инфомакс раскажува како близок негов пријател, во разговор со судија заклучиле дека судењето нема да е праведно, врз екс премиерот. „Не можам да разберам што чека

Read Full Article

Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

    Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

Груевски вечерва во интервју за Инфомакс раскажува за пријателите, тој вели: Несреќата е добра можност човек да ги запознае искрените пријатели, но можи да оди во правец и да ги

Read Full Article

Софија Куновска на фејсбук: Од оние кои даваа по 200 000 евра за една вечер за Цеца не знам какви очекувања имате за култура

    Софија Куновска на фејсбук: Од оние кои даваа по 200 000 евра за една вечер за Цеца не знам какви очекувања имате за култура

„Од оние кои даваа по 200 000 евра за една вечер за Цеца не знам какви очекувања имате за култура. Се си повлеквит “ – напиша Софија Куновска на својот

Read Full Article

Тасевски до Вишка: Aј не паламуди, oваа држава ти дала образование и работно место во МНТ, ми леташ орлиња наоколу, а ми збориш ко Мајка Тереза, се загрижи за маргинизираните? Ма немој

  Тасевски до Вишка: Aј не паламуди, oваа држава ти дала образование и работно место во МНТ, ми леташ орлиња наоколу, а ми збориш ко Мајка Тереза, се загрижи за маргинизираните? Ма немој

Актерот и некогашен директор на Драмски театар, преку својот Фејсбук профил му се обрати на Висар Вишка кој застана во

Read Full Article

Героски: До вечер 22 часот баџанакот на Талат Џафери да си поднесе оставка од функцијата член на Антикорупциска комисија

  Героски: До вечер 22 часот баџанакот на Талат Џафери да си поднесе оставка од функцијата член на Антикорупциска комисија

Барам луѓето кои ги интервјуираа кандидатите за членови на оваа комисија веднаш да ѝ се извинат на јавноста за својот

Read Full Article

Се огласи Огнен Јанески на фејсбук: Државава не знам веќе каде е тргната

  Се огласи Огнен Јанески на фејсбук: Државава не знам веќе каде е тргната

Огнен Јанески се огласи со фејсбук статус на неговиот фејсбук профил. Државава не знам веќе каде е тргната, напиша Огнен,

Read Full Article

ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

  ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

Четириесет и двегодишната Хинд Алболооки родена е во Дубаи, а веќе неколку недели е во центарот за странци во Гази

Read Full Article

НАТО јазикот ни го обележа со знаме на место придавката macedonian (фото)

  НАТО јазикот ни го обележа со знаме на место придавката macedonian (фото)

При потпишувањето на протоколот за НАТО, јазикот беше обележан со знаме, наместо со придавката macedonian. Еве како изгледаше тоа на

Read Full Article

Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

  Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

Министерот Спасовски вели дека СДСМ како партија е во процес во кој сите размислуваат каков претседател и е потребен на

Read Full Article

НОВО