Микрофон

 Breaking News

МЕГА интервју на Груевски: Mарионетската влада сака да ја редефинира државата

    МЕГА интервју на Груевски: Mарионетската влада сака да ја редефинира државата

Мега интервју во повеќе дела направи Република со лидерот на македонската опозиција и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Во првиот дел од интервјуто прочитајте за спорот со името, членството во

0 comment Read Full Article

Ванковска: Олигархија, глупчо!

    Ванковска: Олигархија, глупчо!

Еден од најхумористичните моменти од (не)славното интервју на премиерот, кој повторно зборуваше на јазик кој не го знае (а кој да го подучи дека е срамота да го прави тоа,

0 comment Read Full Article

Ји: Македонија да се спротивстави на руското влијание и дезинформации

    Ји: Македонија да се спротивстави на руското влијание и дезинформации

Заменик-помошникот државен секретар на САД, Хојт Ји смета дека е исклучително важно Македонија да се спротивстави на руското влијание. Во интервју за емисијата „360 степени“ на Алсат М Ји истакна

Read Full Article

ВО ЖИВО НА ФЕЈСБУК: Ексклузивно интервју на Никола Груевски за ТВ НОВА

    ВО ЖИВО НА ФЕЈСБУК: Ексклузивно интервју на Никола Груевски за ТВ НОВА

Интервјуто со Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ можете да го гледате и на нашата официјална Фејсбук страница во живо.

Read Full Article

Васко Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

  Васко Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не

Read Full Article

ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Станав машина, не можам повеќе вака – последното најискрено интервју на Тоше Проески еден ден пред смртта

  ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Станав машина, не можам повеќе вака – последното најискрено интервју на Тоше Проески еден ден пред смртта

Макдонија тагува , на кобниот 16. октомври Македонија ја загуби најголемата музичка ѕвезда Тоше Проески во тешка сообраќајна несреќа кај Нова

Read Full Article

Интервју со пратеничката Ане Лашкоска: Се решаваат децениски проблеми кои се од исклучително значење за Прилеп и Пелагонискиот регион

  Интервју со пратеничката Ане Лашкоска: Се решаваат децениски проблеми кои се од исклучително значење за Прилеп и Пелагонискиот регион

ДЕНЕШЕН: Истекува веќе втората година од мандатот на овој пратенички состав во Собранието на Р. Македонија. Пред изборите во 2014-та

Read Full Article

Целосното интервју на Катица Јанева за МТВ (ВИДЕО БЕЗ ЦЕНЗУРА)

  Целосното интервју на Катица Јанева за МТВ (ВИДЕО БЕЗ ЦЕНЗУРА)

Целиот материјал од снименото интервју, без никакви монтажи и корекции, до редакцијата на Република го достави анонимен извор со цел

Read Full Article

ВАСКО ЕФТОВ: Албанците нема масовно да гласаат за СДСМ (Интервју за Телеграф)

  ВАСКО ЕФТОВ: Албанците нема масовно да гласаат за СДСМ (Интервју за Телеграф)

Според Ефтов, СДСМ сега се фокусира на албанските гласови и нивната стратегија е тоа да биде партија за која најмногу

Read Full Article

НОВО