Микрофон

 Breaking News

Екс-директорот Сашо Тасевски: Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите, напрајте си проектче и мукла

    Екс-директорот Сашо Тасевски: Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите, напрајте си проектче и мукла

Кога ќе речат СЕ БОРЕЛЕ против Груевски и Скопје 2014, мислиш секој од нив по три куршуми добил во борбите и три офанзиви преживеал ко онаа на Неретва. Друштво кркајте

Read Full Article

(Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

    (Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

Ја поддржувам професорката Гордана Силјановска-Давкова како натпартиски, но и како партиски кандидат за претседател, на државата ѝ требаат кочница и рамнотежа, вели проф. Каролина Ристова-Астеруд во интервју за „Макфакс“. Таа

Read Full Article

Груевски: „Бинго“ кое јужниот сосед не можеше да го пропушти, загубена една битка во борбата за македонското прашање

    Груевски: „Бинго“ кое јужниот сосед не можеше да го пропушти, загубена една битка во борбата за македонското прашање

Нова парадигма. За името. (Го честитам денешното потпишување на протоколот за НАТО. Размислувања за нова национална стратегија по новонастанатата ситуацијa со името) 1. Новонастаната ситуација Досегашната парадигма за постигнување разумен

Read Full Article

Амди Бајрам: Јас сум најстар претеник со мандати, сакам да го спојам народот затоа што Република Северна Македонија оди наскоро во НАТО

    Амди Бајрам: Јас сум најстар претеник со мандати, сакам да го спојам народот затоа што Република Северна Македонија оди наскоро во НАТО

Гостин во отвореното Студио 1 со Јана Јосифоска и Влатко Чаловски беше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој се кандидираше за претстојните претседателски избори. Овие денови одиме со

Read Full Article

Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува

  Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува

Во емисијата Студио 1 на 1ТВ гостуваше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој се кандидираше за претстојните претседателски

Read Full Article

Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

  Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

Со видео порака се огласи професорката која сака да биде над партиски кандидат на Претседателските избори 2019 година во Македонија.

Read Full Article

Сфетас: Тито го измислил името Македонија за да го анектира грчкиот дел од Македонија, учебниците говорат

  Сфетас: Тито го измислил името Македонија за да го анектира грчкиот дел од Македонија, учебниците говорат

„Не е задача на луѓето таму (во Македонија – н.з.) да оценуваат како тука биле третирани славофоните. Токму тоа е

Read Full Article

Мухамед Зекири до Стоилов: Пак изигрувај патриот, головите ги дадоа Албанци

  Мухамед Зекири до Стоилов: Пак изигрувај патриот, головите ги дадоа Албанци

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, продолжува да се препукува со македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, па откако тој беше фотографиран

Read Full Article

Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

  Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

По вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, се огласија од банката. Во врска со денешниот грабеж

Read Full Article

Екс директор на СДСМ со поддршка на Амди Бајрам: Да гласаме за Амди со чиста совест! Да и подариме лице на Македонија.

  Екс директор на СДСМ со поддршка на Амди Бајрам: Да гласаме за Амди со чиста совест! Да и подариме лице на Македонија.

Нема поисправно од тоа сите да застанеме зад кандидатурата на Амди Бајрам за претседател. Он е амблемот, симболот на оваа

Read Full Article

НОВО