Став

 Breaking News

Героски: До вечер 22 часот баџанакот на Талат Џафери да си поднесе оставка од функцијата член на Антикорупциска комисија

    Героски: До вечер 22 часот баџанакот на Талат Џафери да си поднесе оставка од функцијата член на Антикорупциска комисија

Барам луѓето кои ги интервјуираа кандидатите за членови на оваа комисија веднаш да ѝ се извинат на јавноста за својот пропуст. Тие морале да утврдат дека Бајрами е баџанак на

Read Full Article

Се огласи Огнен Јанески на фејсбук: Државава не знам веќе каде е тргната

    Се огласи Огнен Јанески на фејсбук: Државава не знам веќе каде е тргната

Огнен Јанески се огласи со фејсбук статус на неговиот фејсбук профил. Државава не знам веќе каде е тргната, напиша Огнен, во прилог неговиот статус:

Read Full Article

ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

    ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

Четириесет и двегодишната Хинд Алболооки родена е во Дубаи, а веќе неколку недели е во центарот за странци во Гази Баба. Во Македонија бара азил, бидејќи, како што вели, има

Read Full Article

НАТО јазикот ни го обележа со знаме на место придавката macedonian (фото)

    НАТО јазикот ни го обележа со знаме на место придавката macedonian (фото)

При потпишувањето на протоколот за НАТО, јазикот беше обележан со знаме, наместо со придавката macedonian. Еве како изгледаше тоа на официјалниот веб сајт на НАТО:

Read Full Article

Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

  Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

Министерот Спасовски вели дека СДСМ како партија е во процес во кој сите размислуваат каков претседател и е потребен на

Read Full Article

Екс-директорот Сашо Тасевски: Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите, напрајте си проектче и мукла

  Екс-директорот Сашо Тасевски: Друштво кркајте си субвенции и без паламудење, земете парите, напрајте си проектче и мукла

Кога ќе речат СЕ БОРЕЛЕ против Груевски и Скопје 2014, мислиш секој од нив по три куршуми добил во борбите

Read Full Article

(Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

  (Видео) Каролина Астеруд за Силјановска: Ќе ја поддржам и како натпартиски и партиски кандидат за претседател

Ја поддржувам професорката Гордана Силјановска-Давкова како натпартиски, но и како партиски кандидат за претседател, на државата ѝ требаат кочница и

Read Full Article

Груевски: „Бинго“ кое јужниот сосед не можеше да го пропушти, загубена една битка во борбата за македонското прашање

  Груевски: „Бинго“ кое јужниот сосед не можеше да го пропушти, загубена една битка во борбата за македонското прашање

Нова парадигма. За името. (Го честитам денешното потпишување на протоколот за НАТО. Размислувања за нова национална стратегија по новонастанатата ситуацијa

Read Full Article

Амди Бајрам: Јас сум најстар претеник со мандати, сакам да го спојам народот затоа што Република Северна Македонија оди наскоро во НАТО

  Амди Бајрам: Јас сум најстар претеник со мандати, сакам да го спојам народот затоа што Република Северна Македонија оди наскоро во НАТО

Гостин во отвореното Студио 1 со Јана Јосифоска и Влатко Чаловски беше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој

Read Full Article

Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува

  Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува

Во емисијата Студио 1 на 1ТВ гостуваше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој се кандидираше за претстојните претседателски

Read Full Article

НОВО