Став

 Breaking News

Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

    Со видео порака се огласи проф. Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани на Република Македонија

Со видео порака се огласи професорката која сака да биде над партиски кандидат на Претседателските избори 2019 година во Македонија. Еве што вели во изјавата Проф. Гордана Силјановска Давкова:

Read Full Article

Мухамед Зекири до Стоилов: Пак изигрувај патриот, головите ги дадоа Албанци

    Мухамед Зекири до Стоилов: Пак изигрувај патриот, головите ги дадоа Албанци

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, продолжува да се препукува со македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, па откако тој беше фотографиран како од трибините се радува на головите со кои Македонија

Read Full Article

Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

    Се огласи и банката по големиот грабеж во Скопје

По вооружениот грабеж на филијала на „Халкбанк АД Скопје“ во Визбегово, се огласија од банката. Во врска со денешниот грабеж во нашата филијала на улица „Јадранска магистрала“ во Визбегово, „Халкбанк

Read Full Article

Екс директор на СДСМ со поддршка на Амди Бајрам: Да гласаме за Амди со чиста совест! Да и подариме лице на Македонија.

    Екс директор на СДСМ со поддршка на Амди Бајрам: Да гласаме за Амди со чиста совест! Да и подариме лице на Македонија.

Нема поисправно од тоа сите да застанеме зад кандидатурата на Амди Бајрам за претседател. Он е амблемот, симболот на оваа држава. Тој е отелотворување на нејзината карикатуралност во очите на

Read Full Article

Огнен Јанески: Дали оваа власт има идеја како да го реши аерозагадувањето, трошат пари на фотелји од телешки кожи и мебел, можеа да си седат на стариот мебел, а парите да ги пренасочат кон решавањето на овој проблем за сите граѓани

  Огнен Јанески: Дали оваа власт има идеја како да го реши аерозагадувањето, трошат пари на фотелји од телешки кожи и мебел, можеа да си седат на стариот мебел, а парите да ги пренасочат кон решавањето на овој проблем за сите граѓани

По големото загадување на Скопје, а и на други делови од Македонија, Огнен Јанески преку фејсбук статус и се обрати

Read Full Article

Игор Југ со порака до судот: По не знам кој пат кажувам дека не сум Македонец

  Игор Југ со порака до судот: По не знам кој пат кажувам дека не сум Македонец

Обвинетиот Игор Југ на денешното рочиште за 27 април ја прекина обвинителката Ивана Трајчева на почетокот на завршните зборови и

Read Full Article

Фрчковски нов професор и нов декан на факултетот за правно-политички науки на ФОН

  Фрчковски нов професор и нов декан на факултетот за правно-политички науки на ФОН

Студентите на Универзитетот ФОН во новиот семестар со нов професор и нов декан на Правно – Политички науки – ПРОФ.

Read Full Article

Се огласи Апасиев: Комуњариве се осоколија, па крадат ко да ќе нема утре

  Се огласи Апасиев: Комуњариве се осоколија, па крадат ко да ќе нема утре

Дечки, не може бе иста рецептура за различни болештини… Не’ фаќаат на кондиција. Вмровците бар можевме да ги пратиме у

Read Full Article

Софија Куновска со хит кандидатка за претседател на Република Македонија

  Софија Куновска со хит кандидатка за претседател на Република Македонија

Фејсбук статус на Софија Куновска: Мислам дека имам хит кандидатка за претседател 🙂 Ем жена, ем по мерак на Шекеринска

Read Full Article

Вечерва во 20:15 часот, телевизиска дебата на МТВ1 помеѓу Христијан Мицкоски и претставниците на националните телевизиски медиуми

  Вечерва во 20:15 часот, телевизиска дебата на МТВ1 помеѓу Христијан Мицкоски и претставниците на националните телевизиски медиуми

„Со задоволство ја прифатив понудата на уредништвото на МТВ за телевизиска дебата, интервју со претставниците на националните телевизиски медиуми. Сметам

Read Full Article

НОВО