Технологија

 Breaking News

Фото: Ова е првото македонско Фиќо на струја, вози со 130 км на час, се нарекуа ЗАС Г20

    Фото: Ова е првото македонско Фиќо на струја, вози со 130 км на час, се нарекуа ЗАС Г20

Група етузијасти од Скопје, здружени во ББ Класик Карс, денеска промовираа македонски електричен автомобил наречен ЗАС Г20. Станува збор за реставрирано „фиќо“, во кое е вграден електричен мотор, батерии и

Read Full Article

Мобилните телефони почесто ги користиме за фотографирање отколку за повици покажува истражувањето

    Мобилните телефони почесто ги користиме за фотографирање отколку за повици покажува истражувањето

Мобилниот телефон секогаш го носиме со себе, го користиме за испраќање пораки, како будилник, на него слушаме музика, пребаруваме на интернет, ни служи за навигација, користиме календар или социјални мрежи,

Read Full Article

Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

    Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

На анктартичкиот глечер неодамна е откриена огромна шуплина, со големина како две третини од Менхетен, а се шири со голема брзина, па поради тоа научниците се загрижени. Огромната дупка длабока

Read Full Article

Видео: Ова е руски „Ѕвер“ на тркала кој чисти снег, а направен е од отпадни делови

    Видео: Ова е руски „Ѕвер“ на тркала кој чисти снег, а направен е од отпадни делови

Мајстор од Русија, сам направил машина за чистење снег, со делови кои со години ги собирал. Оваа машина е „смрт“ за снегот и ѓубрето покрај патот.

Read Full Article

Видео: Нешто ја погодило Месечината за време на замрачувањето, се е снимено, погледнете и сами (фото)

  Видео: Нешто ја погодило Месечината за време на замрачувањето, се е снимено, погледнете и сами (фото)

Од сите страни на светот пристигнуваат вести за млаиот блесок воочен на Месечината, а многумина успеале и да го снимат

Read Full Article

Американците мислеа дека русите блефираат, протече видео од „оружје од иднината“

  Американците мислеа дека русите блефираат, протече видео од „оружје од иднината“

На интернет се појави првата фотографија на која најверојатно се наоѓа руското тешко беспилотно летато„Охотик“, пренесува руска Газета. Иако американците

Read Full Article

Видео: Автомобилот на Путин, руска машина, еве што вози Претседателот на Русија, позната како лимузина „Аурус“

  Видео: Автомобилот на Путин, руска машина, еве што вози Претседателот на Русија, позната како лимузина „Аурус“

Претседателот на Русија, Владимир Путин, често го возат во лимузина, но некогаш знае и тој самиот да застане зад воланот.

Read Full Article

Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

  Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

Колку ќе изнесува вашата сметка за струја ако сакате да добиете еден биткоин? Зголемувањето на вредност на повеќе од 10,000

Read Full Article

Како да добиете “биткоин” за еден долар ?!

  Како да добиете “биткоин” за еден долар ?!

Ако фантазирате за можноста да се вратите во минатото и да купите “биткоин” за само неколку долари, сега имате можност

Read Full Article

10 интересни трикови како да заштедите гориво на вашето возило

  10 интересни трикови како да заштедите гориво на вашето возило

Проверете ги гумите. Слабо надувана гума секогаш ја зголемува потрошувачката. Затоа, често проверувајте го притисокот на гумите; Не забрзувајте и

Read Full Article
1 2 3 22

НОВО