Вести

 Breaking News

Од први мај поскапува гирото во Грција

    Од први мај поскапува гирото во Грција

Гирото во Грција од 1 мај се очекува да биде поскапо за 10 до 15 проценти, односно за 10, 20 или 30 центи, поради покачувањето на цените на месото, и

Read Full Article

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

    Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор од актуелниот концепт на живот, надеж и живеење на огромно

Read Full Article

Бранко Црвенковски не дојде пред Влада, не го убеди ни знамето на НАТО

    Бранко Црвенковски не дојде пред Влада, не го убеди ни знамето на НАТО

Ниту свечената церемонија на подигање на знамето на НАТО пред македонската Влада денеска, каде се обрати и премиерот Заев, не го натера поранешниот претесател и премиер Бранко Црвенковски да излезе

Read Full Article

Повелете, 5.000 евра за да си одите од земјата, ваква одлука донесе Владата, за да ги поттикнат мигрантите да ја напуштат Финска

    Повелете, 5.000 евра за да си одите од земјата, ваква одлука донесе Владата, за да ги поттикнат мигрантите да ја напуштат Финска

Владата на Финска донесе одлука двојно повеќе да ја зголеми еднократната помош за да ги стимулира илегалните емигранти и барателите на азил да ја напуштат земјата и да се вратат

Read Full Article

Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

  Бакојани: Никогаш нема да кажам „Македонец” за соседниот премиер

Поранешната шефица на грчката дипломатија, а сега пратеник од Нова демократија, Дора Бакојани, во интервју за грчкото радио „Њуз247“ вели

Read Full Article

Влада на РМ: Не го поставуваме натписот, ја варосуваме фасадата пред церемонијата утре

  Влада на РМ: Не го поставуваме натписот, ја варосуваме фасадата пред церемонијата утре

Владиниот потпарол за Прес 24 вели дека не се поставува натписот „Севетна Македонија“ туку дека се варосува зградата. Откако денеска

Read Full Article

Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

  Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

За вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери Апелирам Народниот правобранител да покрене

Read Full Article

Во четврток е голем празник, ова никако не смеете да заборавите да го земете од црква

  Во четврток е голем празник, ова никако не смеете да заборавите да го земете од црква

Во четврток се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со Божја

Read Full Article

Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

  Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека членовите и симпатизерите на СДСМ 10 години биле најдискриминирани граѓани

Read Full Article

Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

  Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

„Јас би бил идеален консензуален кандидат за претседател, гледајќи ги рејтинзите, ама уште сум млад за да се кандидирам“, изјави

Read Full Article
1 2 3 265

НОВО