Црна Хроника

Тим билдинг: Тепачка меѓу вработени во канцеларија во зградата на Министерството за надворешни работи

    Тим билдинг: Тепачка меѓу вработени во канцеларија во зградата на Министерството за надворешни работи

Додека Т.Р. извршувал работни задачи, В.С. го нападнал со повеќе удари со тупаници во пределот на главата и телото. Вчера во 16,40 часот, Т.Р.(41) од Скопје пријавил дека во 15,20

Read Full Article

Фотографии од страшната сообраќајка кај Ропотово во која загинаа две лица и двајца беа повредени, кога Мерцедес се судри со Лада

    Фотографии од страшната сообраќајка кај Ропотово во која загинаа две лица и двајца беа повредени, кога Мерцедес се судри со Лада

Две лица го загубија животот, а две се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случи на патот од Македонски Брод кон Прилеп, во близина на село

Read Full Article

Девојка од Битола ги тепала братот и таткото – и полицајците завршиле претепани во болница

    Девојка од Битола ги тепала братот и таткото – и полицајците завршиле претепани во болница

Вчера во 22:20 часот во Битола, тројца полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, преземале службени дејствија по пријава од 59-годишниот Т.Т. дека неговата ќерка, 33-годишната М.Т. го вознемирувала.

Read Full Article

Апсење на граничниот премин „Св. Наум“ на Македонско – Албанската граница

    Апсење на граничниот премин „Св. Наум“ на Македонско – Албанската граница

Вчера во 18: 40 часот на Граничен премин „Св. Наум“ на излез од Република Македонија, со автобус „Мерцедес“ со косовска регистарска ознака се пријавил 42-годишниот П.Ц.И. од Р.Бугарија. Од страна

Read Full Article

Рафали во скопски Бутел: Двајца повредени во престрелка со полициските Алфи

  Рафали во скопски Бутел: Двајца повредени во престрелка со полициските Алфи

Две лица се повредени во престрелка во која учествувале полициски службеници и која доцна попладнево се случила во скопски Бутел,

Read Full Article

ФОТО: Страшна сообраќајка кај Ропотово: Две лица загинаа, две со повреди пренесени во болница

  ФОТО: Страшна сообраќајка кај Ропотово: Две лица загинаа, две со повреди пренесени во болница

Две лица го загубија животот, а две се повредени во сообраќајна несреќа која денес околу 11 часот се случи на

Read Full Article

Семејна драма во Скопје: На Вибер му се заканувал дека ќе го убие ако не му ја даде ќерката

  Семејна драма во Скопје: На Вибер му се заканувал дека ќе го убие ако не му ја даде ќерката

Вчера утрината околу 10 часот во Полициското одделение Сарај, 46-годишниот Е.Б. од село Љубин-скопско, пријавил дека од страна на неговиот

Read Full Article

Студент од Јордан во дом во Скопје поседувал марихуана, амфетамин и екстази, полицијата го пронајде

  Студент од Јордан во дом во Скопје поседувал марихуана, амфетамин и екстази, полицијата го пронајде

Секторот за внатрешни работи Скопје поради постоење основи за сомнение за сторено кривично дело – “неовластено производство и пуштање во

Read Full Article

Повеќе пати силувана малолетна 13-годишна девојка во домот „25 мај“ во Скопје – вчера абортирала

  Повеќе пати силувана малолетна 13-годишна девојка во домот „25 мај“ во Скопје – вчера абортирала

Тринаесетгодишна ромска девојка вчера морало да абортира бидејќи забременила по сексуалното малтретирање на кое била изложена како штитеничка на државната

Read Full Article

Почина Абдилаќим Адеми – член на ДУИ и поранешен министер за образование и наука

  Почина Абдилаќим Адеми – член на ДУИ и поранешен министер за образование и наука

По тешко боледување, синоќа почина Абдилаќим Адеми – член на ДУИ, поранешниот министер за животна средина и просторно планирање и 

Read Full Article
1 2 3 64

НОВО