Економија

 Breaking News

После 40 години, македонскиот бренд лансиран во вселената! НЕ Е ШЕГА! „Стоби Флипс“ е првиот македонски производ кој се искачи во височините (ВИДЕО)

    После 40 години, македонскиот бренд лансиран во вселената! НЕ Е ШЕГА! „Стоби Флипс“ е првиот македонски производ кој се искачи во височините (ВИДЕО)

“Стоби Флипс”, брендот број еден во Македонија, се вивна во вселената и го освои и овој простор. Компанијата Витаминка го лансира “Стоби Флипс” во вселената со цел да го заземе

Read Full Article

Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

    Еве колку изнесуваат платите на 13 лидери на земји! Тие варираат од 1 долар до повеќе од 2 милиони долари

Платата на другите луѓе секогаш ја зголемува љубопитноста. Дури и колегите и пријателите не брзаат да ги споделат своите плати. Сепак, платите на претседателите и премиерите се далеку од тајна.

Read Full Article

Нема фигаро за коса за радовишанки: 8-ми март градоначалникот ќе го честита на друг начин, заштеда од 1000 евра општински пари

    Нема фигаро за коса за радовишанки: 8-ми март градоначалникот ќе го честита на друг начин, заштеда од 1000 евра општински пари

Герасим Конзулов, градоначалникот на Радовиш го поништи тендерот за набавка на фигара за коса, кои планираше да ги дава како подароци на 8 март. Вчера Општина Радовиш распиша тендер за

Read Full Article

Оглас за вработување: МАНУ бара секретар, плата 44.702 денари

    Оглас за вработување: МАНУ бара секретар, плата 44.702 денари

Врз основа на член 23 од Законот за работни односи („Службен весник на Р. М. бр. 62/05, 106/08, 161/08, 114/09, 130/09, 50/10, 52/10, 124/10, 47/11, 11/12, 39/12, 13/13, 25/13, 170/13,

Read Full Article

Министерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило од 187 илјади евра за министерката Шекеринска

  Министерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило од 187 илјади евра за министерката Шекеринска

Министерството за одбрана како и целата влада секојдневно влегува од скандал во скандал. Имено неверојатни 187 илјади евра од буџетот

Read Full Article

Регулаторната одлучи: Од полноќ големо намалување на цените на горивата во Македонија

  Регулаторната одлучи: Од полноќ големо намалување на цените на горивата во Македонија

Регулаторна Комисија за Енергетика ја донесе новата одлука за цените на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за

Read Full Article

Нова цена на бензините во Македонија – цените на највисоко ниво овие 3 години

  Нова цена на бензините во Македонија – цените на највисоко ниво овие 3 години

Регулаторната Комисија за Енергетика пред две недели ја донесе одлуката за новата цена на бензинот и дизелот, со што денеска

Read Full Article

Жените или мажите – Кој носи подобри бизнис одлуки?

  Жените или мажите – Кој носи подобри бизнис одлуки?

Кога станува збор за работата, жените секако дека можат да им парираат на мажите на високите позиции, а многу често

Read Full Article

Нова цена на горивата – цената постојано расте, ќе има ли уште едно поскапување

  Нова цена на горивата – цената постојано расте, ќе има ли уште едно поскапување

Со месеци цената на горивата во Македонија расте. Со последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, малопродажната цена на бензинот

Read Full Article

Инспекторатот за земјоделство си се почестил со нов луксузен автомобил од 32.000 евра, моделот на автомобилот е „Super B“ од марката „Skoda“

  Инспекторатот за земјоделство си се почестил со нов луксузен автомобил од 32.000 евра, моделот на автомобилот е „Super B“ од марката „Skoda“

Државниот Инспекторат за земјоделство пред Нова Година си се подновил со луксузен автомобил вреден над 32.000 евра. Според договорот за

Read Full Article

НОВО