Политика

 Breaking News

Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

    Со фејсбук статус се огласи проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, кандидат за Претседател

Безбедност, одбрана и НАТО Драги мои, како Претседателка и врховен командант на АРМ јас ќе се залагам за нејзино дополнително осовременување и адаптирање на потребите на одбраната во 21от век.

Read Full Article

ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

    ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

Со моќен говор се огласи претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Претседателските избори 2019 година, Гордана Силјановска-Давкова, погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

    Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор од актуелниот концепт на живот, надеж и живеење на огромно

Read Full Article

Бранко Црвенковски не дојде пред Влада, не го убеди ни знамето на НАТО

    Бранко Црвенковски не дојде пред Влада, не го убеди ни знамето на НАТО

Ниту свечената церемонија на подигање на знамето на НАТО пред македонската Влада денеска, каде се обрати и премиерот Заев, не го натера поранешниот претесател и премиер Бранко Црвенковски да излезе

Read Full Article

Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

  Се огласи и Силјановска за вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери

За вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери Апелирам Народниот правобранител да покрене

Read Full Article

Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

  Членовите на СДСМ 10 години не можеа никаде да се вработат, каде да одат овие луѓе, кажа министерот Манчевски за вработувањето во администрацијата

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски кажа дека членовите и симпатизерите на СДСМ 10 години биле најдискриминирани граѓани

Read Full Article

Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

  Заев: Јас сум идеален кандидат, но млад сум да се кандидирам за претседател

„Јас би бил идеален консензуален кандидат за претседател, гледајќи ги рејтинзите, ама уште сум млад за да се кандидирам“, изјави

Read Full Article

Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

  Сабина Факиќ во текот на интервјуирањето не знаела дека е Баџанак на Џафери, Нури Бајрами

Сабина Факиќ, која беше член во комисијата за селекција на кандидатите за членови на антикорупциска комисија, на денешното гостување во

Read Full Article

Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

  Груевски: Нема човек што може да ги препознае сите пријатели, зашто има одлични глумци

Груевски вечерва во интервју за Инфомакс раскажува за пријателите, тој вели: Несреќата е добра можност човек да ги запознае искрените

Read Full Article

Се огласи Заев: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните, тука нема отстапки

  Се огласи Заев: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните, тука нема отстапки

Премиерот Заев се огласи на Фејсбук: Нема поважен приоритет од здравјето на граѓаните. Со министерот за економија Бектеши, на средбата

Read Full Article
1 2 3 51

НОВО