Политика

 Breaking News

Ѓорчев: Легнав во 2, станав во 5 – посетив 12 општини, да победиме заедно

    Ѓорчев: Легнав во 2, станав во 5 – посетив 12 општини, да победиме заедно

Владимир Ѓорчев, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, се огласи рано наутро на Фејсбук и објави дека посетил 12 општини во еден ден. Се вратив во Скопје 02:05 часот

Read Full Article

Заев: Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен

    Заев: Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен

Дел од конкурсот за поделба на државни пари во културата ќе биде поништен изјави вечерва премиерот Заев, одоговарајќи на прашање на тв 24 да го коментира скандалот во културата. Ова

Read Full Article

Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

    Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска при гостувањето во 1ТВ кажа дека и понатаму се случува да се вози со автобус или да оди пеш до некоја дестинација. Видеото од изјавата

Read Full Article

Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков (видео)

    Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков  (видео)

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 откри дека неговиот син Елвис Бајрам завршил факултет. На прашањето

Read Full Article

Се огласи Ахмети за Царовска: Нека оди во обвинителство, тоа се 19 милиони евра

  Се огласи Ахмети за Царовска: Нека оди во обвинителство, тоа се 19 милиони евра

Скандалот во министерството за труд и социјална политика јас го сфаќам како специјална вojнa против демократската унија за интеграција, изјави

Read Full Article

Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

  Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница побара оставка од министерот за здравство Филипче, тој објави видео, но и му порача:

Read Full Article

Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

  Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со Нина Костовска, наша сограѓанка од Тетово, која својот живот

Read Full Article

Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

  Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости

Read Full Article

Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

  Спасовски: На Македонија и треба храбар визионер за претседател

Министерот Спасовски вели дека СДСМ како партија е во процес во кој сите размислуваат каков претседател и е потребен на

Read Full Article

Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

  Амди Бајрам открива – Кој му е подраг, Груевски или Заев?

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите вечерва во интервју за ТВ 24 изјави кој му е помил, Заев или

Read Full Article

НОВО