Политика

 Breaking News

ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР ВО ЕМИСИЈА!

    ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР ВО ЕМИСИЈА!

Откако беше најавено дека Претседателот на Русија Владимир Путин ќе пристигне во Турција на 31 август 2016 година, денеска на социјалните мрежи се појавија најави дека Владимир Путин ќе ја посети

Read Full Article

Битолскиот градоначалник останува во куќен притвор

    Битолскиот градоначалник останува во куќен притвор

Битолскиот градоначалник останува во куќен притвор. Како што соопштија вчера доцна попладне од Кривичниот суд, а повикувајќи се на одлуката на Апелацискиот суд во Скопје донесена по завчерашната јавна седница,

Read Full Article

Груевски со семејството ќе летува во Турција

    Груевски со семејството ќе летува во Турција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во следните денови ќе летува со своето семејство во Република Турција. Таму ќе престојува во приватнa режија и аранжман, информираат од партијата.  Инаку Груевски и

Read Full Article

НАТО ја повтори поканата за Македонија, но штом ќе се најде решение за спорот за името

    НАТО ја повтори поканата за Македонија, но штом ќе се најде решение за спорот за името

„Ја повторуваме нашата одлука од самитот во Букурешт во 2008 година, која беше повторена и на следните самити на НАТО, дека упатуваме покана до поранешната југословенска Република Македонија за членство

Read Full Article

Бејли: Работиме за да и помогнеме на Македонија

  Бејли: Работиме за да и помогнеме на Македонија

Работиме за да и помогнеме на Македонија да се движи напред кон членството во НАТО и ЕУ, и да ја

Read Full Article

Шарените демонстранти почнаа да тепаат граѓани

  Шарените демонстранти почнаа да тепаат граѓани

Спречени нормално да функционираат низ градот, брзајќи кој за работа, кој за училиште, се судрија со демонстрантите и настана инцидент

Read Full Article

НОВО