Свет

Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

    Познат француски готвач со една фотографија им покажа на сите за донациите за обнова на Нотр Дам

Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на катедралата Нотар Дам. Откако беа собрани 750 милиони евра за

Read Full Article

Повелете, 5.000 евра за да си одите од земјата, ваква одлука донесе Владата, за да ги поттикнат мигрантите да ја напуштат Финска

    Повелете, 5.000 евра за да си одите од земјата, ваква одлука донесе Владата, за да ги поттикнат мигрантите да ја напуштат Финска

Владата на Финска донесе одлука двојно повеќе да ја зголеми еднократната помош за да ги стимулира илегалните емигранти и барателите на азил да ја напуштат земјата и да се вратат

Read Full Article

Од кого НАТО ќе го брани македонскиот народ, прашува Захарова, портпаролката на Министерство за надворешни работи на Русија

    Од кого НАТО ќе го брани македонскиот народ, прашува Захарова, портпаролката на Министерство за надворешни работи на Русија

Портпаролката на Министерство за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, на денешниот брифинг со новинарите го прокоментира вчерашното потпишување на Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. „Од кого НАТО

Read Full Article

Видео: Океанот исфрли огромен крст на брегот, верниците тврдат дека е некаков свет знак

    Видео: Океанот исфрли огромен крст на брегот, верниците тврдат дека е некаков свет знак

Голем број верници и туристи се собраа на една плажа на Јужна Флорида откако на брегот исплива огромен дрвен крст. Според пишување на американските, некои од насобраните граѓани сметаат дека

Read Full Article

Видео: Човек скокна пред мерцедесот на британската премиерка Тереза Меј

  Видео: Човек скокна пред мерцедесот на британската премиерка Тереза Меј

Еден од учесниците на протестите против Брегзит во Брисел излетал на патот пред конвојот на возила во кое се наоѓала

Read Full Article

Руските служби соопштија со кои тројца лидери Путин најчесто телефонира

  Руските служби соопштија со кои тројца лидери Путин најчесто телефонира

Според објавите на Кремељ, Рускиот претседател Путин од 2013 година до 2018, имал повеќе од 700 повици со лидери на

Read Full Article

Вака изгледа еден ден на Трамп, на ова најмногу го троши времето, а не се состаноци

  Вака изгледа еден ден на Трамп, на ова најмногу го троши времето, а не се состаноци

Приватниот распоред на американскиот претседател Доналд Трамп исплива во јавност, а неговата лична скретарка се огласила во врска со тоа

Read Full Article

Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

  Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

На анктартичкиот глечер неодамна е откриена огромна шуплина, со големина како две третини од Менхетен, а се шири со голема

Read Full Article

Американски професор најде правна основа за поништување на Преспанскиот договор

  Американски професор најде правна основа за поништување на Преспанскиот договор

Професорот Френсис Ентони Бојл, кој предава меѓународно право на универзитетот „Илиноис“ во САД за „Нова Макеонија“ вели дека смета дека

Read Full Article

Видео: Зошто Америка се замрзна и дали го чека Балканот иста судбина, поларни вртлози на прагот на Европа

  Видео: Зошто Америка се замрзна и дали го чека Балканот иста судбина, поларни вртлози на прагот на Европа

Северот на САД е замрзнат поради поларните температури и ветрови кои доаѓаат од Арктикот. Исто така, е најавен и студен

Read Full Article
1 2 3 58

НОВО