ВИДЕО

 Breaking News

ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

    ВИДЕО: Свадба за паметење, Марија и Далибор се венчале, а сите тие биле нивни сватови дури од 30 различни места се собрале во Крагујевац

Сватови од 30 земји од светот се собрале во Крагујевац за да ја прославата свадбата на своите колеги. Судан, Маурициус, Доминканска република, Сенегал…имињата на тие земји одѕвонуваа во Крагујевац, а

Read Full Article

ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

    ВИДЕО: Со моќен говор се огласи Гордана Силјановска-Давкова, претседателски кандидат

Со моќен говор се огласи претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Претседателските избори 2019 година, Гордана Силјановска-Давкова, погледнете го во продолжение:

Read Full Article

Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

    Шекеринска: Јас и ден денеска знам да влезам во автобус, знам да одам пешки, знам сама да се возам (Видео)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска при гостувањето во 1ТВ кажа дека и понатаму се случува да се вози со автобус или да оди пеш до некоја дестинација. Видеото од изјавата

Read Full Article

Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков (видео)

    Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков  (видео)

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 откри дека неговиот син Елвис Бајрам завршил факултет. На прашањето

Read Full Article

Видео од бојкотот во средното хемиско училиште, поради новиот директор, Шилегов тврди дека директорот ги исполнува сите услови

  Видео од бојкотот во средното хемиско училиште, поради новиот директор, Шилегов тврди дека директорот ги исполнува сите услови

Наставниците од македонските паралелки во Средно хемиско училиште ја бојкотираат наставата бидејќи назначувањето на новиот в.д. директор Албанец било триумфалистички

Read Full Article

Видео: Океанот исфрли огромен крст на брегот, верниците тврдат дека е некаков свет знак

  Видео: Океанот исфрли огромен крст на брегот, верниците тврдат дека е некаков свет знак

Голем број верници и туристи се собраа на една плажа на Јужна Флорида откако на брегот исплива огромен дрвен крст.

Read Full Article

Видео: Шлеп служба со грпка, русин успеал да го извлече автомобилот од снег на оригинален начин

  Видео: Шлеп служба со грпка, русин успеал да го извлече автомобилот од снег на оригинален начин

Ако постои народ кој навикнал на снег и неволји кои тој ги носи, тогаш тоа се Русите. Сепак, и нив

Read Full Article

Видео: Човек скокна пред мерцедесот на британската премиерка Тереза Меј

  Видео: Човек скокна пред мерцедесот на британската премиерка Тереза Меј

Еден од учесниците на протестите против Брегзит во Брисел излетал на патот пред конвојот на возила во кое се наоѓала

Read Full Article

ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

  ВИДЕО: Девојка од Емирати избегала од дома и бара азил во Македонија, нашите власти не и даваат, еве што вели

Четириесет и двегодишната Хинд Алболооки родена е во Дубаи, а веќе неколку недели е во центарот за странци во Гази

Read Full Article

Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

  Мицкоски распали по Филипче: Оставка за министерот веднаш, потребни се и промени, потребни се предвремени парламентарни избори

Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница побара оставка од министерот за здравство Филипче, тој објави видео, но и му порача:

Read Full Article
1 2 3 93

НОВО