Живот

 Breaking News

Го прашале најбогатиот човек на светот: Што би направил со 2 долари – ова е неговиот одговор

    Го прашале најбогатиот човек на светот: Што би направил со 2 долари – ова е неговиот одговор

Бил Гејтс кој е еден од најбогатите луѓе на планетата, но и еден од водечките светски филантропи, поминал доста време работејќи и помагајќи им на сиромашните во Африка, така што

Read Full Article

Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

    Средба на Заев со Нина Костовска, таа ќе работи како библиотекарка во Владата на РМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со Нина Костовска, наша сограѓанка од Тетово, која својот живот го поминува со Даунов синдром. Во разговорот со премиерот Заев

Read Full Article

Колку често ја перете постелнината, после ова таа навика значително ќе ја промените

    Колку често ја перете постелнината, после ова таа навика значително ќе ја промените

За да се избегнат дел од причините за здравствените проблеми, постелнината треба да се пере еднаш неделно на препорачана температура, тврдат експертите. Зависно од тоа за што и колку креветот

Read Full Article

Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

    Таткото поставил камера во детската соба, кога видел што прави сопругата, веднаш објави на Интернет (Видео)

За многу родители голем е предизвикот да успие бебе, но секоја чест за оваа мјака која научила како да се искраде од собата без да го разбуди. Видеото е снимено

Read Full Article

Астролозите согласни – Ова се најубавите хороскопски знаци

  Астролозите согласни – Ова се најубавите хороскопски знаци

Секој човек е прекрасен на свој начин, но според астролозите постојат три хороскопски знаци кои се издвојуваат од останатите благодарение

Read Full Article

Вечерва е млада Месечина во Водолија и носи бурни промени, овој знак нека се подготви за 14 дена целосен очај

  Вечерва е млада Месечина во Водолија и носи бурни промени, овој знак нека се подготви за 14 дена целосен очај

Оваа млада Месечина која се случи во 22 часот и 4 минути, на 4. февруари ќе го заземе просторот на

Read Full Article

Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

  Познатиот пензионер се јави во утринска емисија, еве што кажа, ја насмеа и водителката (Видео)

Хрватскиот пензионер Таљат Тони Селмани кој го освои регионот со неговата изјава за грипот, беше вклучен во програмата на српската

Read Full Article

Мобилните телефони почесто ги користиме за фотографирање отколку за повици покажува истражувањето

  Мобилните телефони почесто ги користиме за фотографирање отколку за повици покажува истражувањето

Мобилниот телефон секогаш го носиме со себе, го користиме за испраќање пораки, како будилник, на него слушаме музика, пребаруваме на

Read Full Article

Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

  Фото: Ново откритие на научниците, на Антартикот се појави огромна дупка и се шири со неверојатна брзина

На анктартичкиот глечер неодамна е откриена огромна шуплина, со големина како две третини од Менхетен, а се шири со голема

Read Full Article

Видео: Келнерката гледа и се чуди во тоа што го гледа, маж без срам го направил ова во ресторан

  Видео: Келнерката гледа и се чуди во тоа што го гледа, маж без срам го направил ова во ресторан

Во еден ресторан во американската сојузна држава Калифорнија објави снимка од гостин кој украл скап оброк од ресторан. Имено, човекот

Read Full Article
1 2 3 121

НОВО