Живот

 Breaking News

Еве како треба да изгледа идеалното тело на жените (ФОТО+ВИДЕО)

    Еве како треба да изгледа идеалното тело на жените (ФОТО+ВИДЕО)

Според резултатите од студија направена на Универзитетот во Тексас, моделот Кели Брукс има „совршено тело“. Студијата се темели на неколку карактеристики како висината, тежината, должината на косата и обликот на

Read Full Article

Седум начини да се расоните без да пиете кафе

    Седум начини да се расоните без да пиете кафе

Сигурно и вие го сакате кафето, иако знаете дека тоа не е баш најздравиот начин за да го започнете денот. Еве неколку начини како да се разбудите без кофеин. Туширање

Read Full Article

Домашен енергетски напиток кој ќе ве направи посреќни!

    Домашен енергетски напиток кој ќе ве направи посреќни!

Често се случува да немаме време да се одмориме и наспиеме и потребна ни е инстант енергија која ќе не одржи будни во текот на денот. Доколку ви е потребен

Read Full Article

Земајте го овој витамин и цело лето ќе си бидете раат од комарци

    Земајте го овој витамин и цело лето ќе си бидете раат од комарци

Природна заштита од угризи од комарци нуди витаминот B1, познат како тијамин. B1, може да го промени приронио мирис на вашето тело и да ве направи понепримамливи за комарците. Него го

0 comment Read Full Article

Даниел Кајмакоски донесе парична помош за семејството Додевски

  Даниел Кајмакоски донесе парична помош за семејството Додевски

Даниел Кајмакоски го посети семејството Додевски од кумановската населба „Иго Тричковиќ“ каде замина наградата од 25.000 евра која македонскиот пејач

0 comment Read Full Article

НОВО