Живот

 Breaking News

Видео: Антонио Милошоски заигра оро на – Едно име имаме

    Видео: Антонио Милошоски заигра оро на – Едно име имаме

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, за големиот хрстијански празник Богојавление – Водици, во селото Ижишта, заигра оро на песната „Едно име имаме“. Погледнете го видеото во продолжение:

Read Full Article

Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

    Видео: Битолчанецот Христијан ги забавува патниците на аеродромот во Катар, тој е атракција со неговите мелодии меѓу кои има и од Балканот

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата изведба на светските хитови на клавир ги

Read Full Article

Европратеничката во одбрана на Столе Стоилов

    Европратеничката во одбрана на Столе Стоилов

Хрватската европратеничка Маријана Петир јавно застана во одбрана на ракометниот репрезентативец Столе Стоилов. Реакцијата на Стоилов за името за Петир е оправдана затоа што никој нема право од никого да

Read Full Article

Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за плаќање, останала зачудена

    Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за плаќање, останала зачудена

Самохраната мајка на четири деца Триша Марфи од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај. Покрај тоа што работи во старечки дом и полага испити како би станала

Read Full Article

Најсреќниот ден во 2019-та година за секој хороскопски знак

  Најсреќниот ден во 2019-та година за секој хороскопски знак

Сите ние имаме денови кога ништо не ни оди по план, но постојат и денови кои се совршени уште од

Read Full Article

Заев ги спакува куферите и отиде во Германија

  Заев ги спакува куферите и отиде во Германија

Откако се изгласаа уставните измени во Собранието, премиерот Зоран Заев отиде на зимување во Германија. Фокус пренесува дека претседателот на

Read Full Article

Дали сте се запрашале – колку навистина вредиме?

  Дали сте се запрашале – колку навистина вредиме?

Еден презентер ја започна својата презентација држејќи банкнота од 20 долари. Во просторијата имаше 200 луѓе, па праша. „Кој ја

Read Full Article

Бевме на прагот да се разделиме, но ракот на мојот татко ни ја спаси лошата врска!

  Бевме на прагот да се разделиме, но ракот на мојот татко ни ја спаси лошата врска!

Во еден разговор откако татко ми се разболе, работите се сменија целосно. Јас пораснав во една мала фарма. Имав куче

Read Full Article

Животни приказни – Ме касна змија, бев на работ на смртта, но…

  Животни приказни – Ме касна змија, бев на работ на смртта, но…

Отровот работеше брзо. Почуствував дека моето тело се предава. Сеуште свесен за моментот, се чувствував предадено. Каснувањата од змија треба

Read Full Article

ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

  ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ  ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

Овен Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што обожаваат да победуваат. Само имаат една негативност – одат

Read Full Article

НОВО