Живот

 Breaking News

За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

    За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски од Кичево кој е на возраст од 5 годинки. Место:

Read Full Article

Дневен хороскоп за среда, Девиците ќе потскокнуваат, Овените со комплименти, Рак со шарм, Риби со дела, Лав со пари, Вагата со срцето

    Дневен хороскоп за среда, Девиците ќе потскокнуваат, Овените со комплименти, Рак со шарм, Риби со дела, Лав со пари, Вагата со срцето

ОВЕН: Денес ќе бидете како талентирана магионичарка која инстантно може да ја претвори негативноста во нешто убаво. Нема да дозволувате нечии зборови да ве демотивираат, навредат или растажат, затоа што

Read Full Article

Сите родители прават грешки, но каде грешат во одгледувањето на децата

    Сите родители прават грешки, но каде грешат во одгледувањето на децата

Секој човек се раѓа со одредени карактерни црти кои му остануваат целиот живот, но комплетниот карактер се формира во текот на животот, уште од најмала возраст, под влијание на родителите,

Read Full Article

Во 2018 година го очекува развод: Овој хороскопски знак ќе има проблеми во бракот

    Во 2018 година го очекува развод: Овој хороскопски знак ќе има проблеми во бракот

Хороскопскиот знак Бик може да очекува дека наредната година ќе има многу промени и турбуленции во љубовта. Кога станува збор за работата, ќе имате повеќе прилики, па обидете се да

Read Full Article

Доколку ги правите овие 3 активности секој ден, секако дека ќе се чуствувате посреќни и поубави

  Доколку ги правите овие 3 активности секој ден, секако дека ќе се чуствувате посреќни и поубави

Постојаниот умор и незадоволството ни го уништуваат расположението, ни ги расипуваат односите со другите луѓе и негативно на нашиот изглед.

Read Full Article

Поради тетоважа се заразила со ХИВ и имала уште шест месеци живот, но 25 години подоцна сеуште е жива затоа што…

  Поради тетоважа се заразила со ХИВ и имала уште шест месеци живот, но 25 години подоцна сеуште е жива затоа што…

Лин Парент не знаела дека ХИВ може да се добие во тек на тетовирање, а по грозната прогноза дека има

Read Full Article

Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

  Мистериозна „врата од пеколот“ убива се што ќе и се приближи, а конечно е откриено зошто!

Објектот пронајден во близина на античкиот храм, кој се наоѓа во денешна Турција е наречен „врата на пеколот“ затоа што

Read Full Article

Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

  Мислел дека е паметен и крадел по маркети, па му стигнала казна од 12 милиони денари!

Германец, кој лажел на касата на една самопослуга, ќе мора да плати казна во висина од 208,000 евра, односно 12

Read Full Article

Тргнала да ги бара своите браќа и сестри – и по пет години нашла нешто што не би можела да замисли!

  Тргнала да ги бара своите браќа и сестри – и по пет години нашла нешто што не би можела да замисли!

Млада жена, чиј татко е донатор на сперма, решила да ги побара своите полубраќа и полусестри. Коани Арохи од Орландо

Read Full Article

Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

  Дали знаете колку струја ви е потребно да „заработите“ еден биткоин? Еве ја пресметката…

Колку ќе изнесува вашата сметка за струја ако сакате да добиете еден биткоин? Зголемувањето на вредност на повеќе од 10,000

Read Full Article

НОВО