“Дајте пари или се ќе објавам на Фејсбук” – полицијата уапси кавадарчанец

 Breaking News

“Дајте пари или се ќе објавам на Фејсбук” – полицијата уапси кавадарчанец

“Дајте пари или се ќе објавам на Фејсбук” – полицијата уапси кавадарчанец
October 13
21:49 2017

Триесетгодишен кавадарчанец денеска бил лишен од слобода откако во Полициската станица Кавадарци две лица пријавиле дека ги уценувал да му дадат пари за да не објави компромитирачки материјали за нив на социјалните мрежи.

– По брзата акција на вработените од Полицијата Кавадарци откриено е лицето на триесет години од Кавадарци и истото е лишено од слобода поради основано сомнение за сторено кривично дело „Уцена“, вели Верољуб Додевски, портпарол во СВР Велес.

По извршениот разговор и собраниот доказен материјал, додава Додевски, до Основното јавно обвинителство ќе биде поднесена кривична пријава за извршено кривично дело 

Коментари

Коментари

Related Articles