Денеска Регулаторната комисија ќе донесе одлука за цената на горивата

 Breaking News

Денеска Регулаторната комисија ќе донесе одлука за цената на горивата

Денеска Регулаторната комисија ќе донесе одлука за цената на горивата
January 21
09:08 2019

Регулаторна комисија за енергетика пред две недели ги соопшти новите цени на горивата, кои поевтинија, сега на ред е ново утврдување на цените.

Денес на пладне се очекува да ја соопшти новата одлука за цените.

Доколку се земат во предвид движењата на берзите на светско ниво горивата можеби ќе поскапат.

Од вторникот на 8 јануари, кога и се креираа актуелните цени до денеска, барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари.

Коментари

Коментари

Related Articles