Е ова е ќотек: Пет Руси „шамараат” 20 Англичани поради знаме (ВИДЕО)

 Breaking News

Е ова е ќотек: Пет Руси „шамараат” 20 Англичани поради знаме (ВИДЕО)

June 20
12:49 2016

Во вторникот вечерта, англиските навивачи јавно осквернавеа руско знаме во францускиот град Лил, кое било закачено на врвот на еден ресторан.

Руските навивачи сепак не им останале должни, па одлучиле да им одговорат со “иста” мера.

Всушност, пет руски навивачи, според тврдењата на очевидците, нападнале 20 Англичани, и добро ги “нашарале”.

За тоа дека Англичаните биле совладани, говори и фактот што морале да користат некаков спреј за да ги избркаат разлутените Руси.

Поглднете:

 

Коментари

Коментари

Related Articles