Еве како треба да изгледа идеалното тело на жените (ФОТО+ВИДЕО)

 Breaking News

Еве како треба да изгледа идеалното тело на жените (ФОТО+ВИДЕО)

Еве како треба да изгледа идеалното тело на жените (ФОТО+ВИДЕО)
June 20
19:39 2016

Според резултатите од студија направена на Универзитетот во Тексас, моделот Кели Брукс има „совршено тело“. Студијата се темели на неколку карактеристики како висината, тежината, должината на косата и обликот на лицето на жените.

з2 з1

Резултатите покажале дека жените со изгледот на Кели Брук им се најпривлечни на мажите. Брук е целосно природна жена, никогаш нема направено пластична операција, изгледа здраво и нејзиното лице зрачи од среќа, стои во студијата.

Висока е 1.68 сантиметри, нејзините мерки се 99-63-91. И покрај одличниот изглед, светските медиуми често пишуваат за неа дека е премногу „дебела“ за работата.

Коментари

Коментари

Related Articles