Фантастично видео од “огнената топка” која ја погоди Америка: Прелетала 6 држави и предизвикала земјотрес

 Breaking News

Фантастично видео од “огнената топка” која ја погоди Америка: Прелетала 6 држави и предизвикала земјотрес

Фантастично видео од “огнената топка” која ја погоди Америка: Прелетала 6 држави и предизвикала земјотрес
January 17
22:28 2018

Метеорот кој прелета над Мичиген предизвика земјотрес во тоа подрачје со јачина од два степени по Рихтер.

Експертите наведуваат дека светлината која се појавила на небото над Мичиген во вторникот ноќта, е всушност метеор , пренесува АП.

Од Американското здружение за следење на метеори соопштија дека имале над сто пијави за “огнена топка” која се движи над Мичиген, како и над Детроит.

Некои жители на Мичиген пријавиле дека нивните куќи се тресат, а од здружението соопштуваат дека метеорот влегол длабоко во атмосферата пред да се распадне.

Коментари

Коментари

Related Articles