Фото: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром – пријавете ако го знаете сопственикот

 Breaking News

Фото: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром – пријавете ако го знаете сопственикот

Фото: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром – пријавете ако го знаете сопственикот
December 08
18:04 2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје.

Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Известете ја полицијата ако го препознаето кучето или го познавате неговиот сопственик, велат од Град Скопје.

Коментари

Коментари

Related Articles