Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

 Breaking News

Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор

Фото: Ова е новата куќа на Хашим Тачи во Косово, ја чува обезбедување со надзор
February 05
17:44 2019

Претседателот на Косово, Хашим Тачи се пресели во нова куќа во Чаглавци во Приштина, а албанските медиуми објавија први фотографии. Куќата е изградена во американски стил, жолта е и има два спрата, пренесува Косово онлајн. Во октомрви 2018 година, кабинетот на Тачи остро ги демантираше сите информации за изградба на оваа куќа. Канцеларијата на Тачи упорно одбивапше да даде одговори за прашањата поврзани со оваа куќа. Тој пред два дена, на забава по повод вселување во куќата ги повикал Еди Рама, Кадри Веселиј, Баџет Пацоли и Рамуш Харадинај. Приштинските медиуми наведуваат дека годишната плата на Тачи е 40.000 евра.

Коментари

Коментари

Related Articles