Германките „пиво да и носат“: Македонската Белучи покажа што значи македонски раскош на Октоберфест во Минхен!

 Breaking News

Германките „пиво да и носат“: Македонската Белучи покажа што значи македонски раскош на Октоберфест во Минхен!

Германките „пиво да и носат“: Македонската Белучи покажа што значи македонски раскош на Октоберфест во Минхен!
October 02
22:27 2017

Фестивалот на пивото Октоберфест 2017 во Минхен кој годинава трае до 3-ти октомври(утре) и за ова традиционално издание пречека повеќе од пет милиони посетители кои дојдоа да уживаат во пивото.

Меѓу големиот број пивопии кои дојдоа да го проследат Октоберфест беше и нашата позната стилистка и дизајнерка Фросина Ангеловска, која за овој повод облече специјален баварски стајлинг од кој со својот раскош ги засени Германките.

Фросина, која домашните медиуми милуваат да ја наречат македонската Моника Белучи, уште еднаш покажа дека е оригинална во своите идеи кога станува збор за облеката, а тоа досега многупати го покажа на повеќето домашни познати имиња, како и лично на себе.

Фросе обожава да позира и да ја покажува својата креативност и талент преку шминката и облеката, а овој пат за Октоберфест во Минхен се надмина со својата маркантност.

 

Коментари

Коментари

Related Articles