Хит на денот: Ким Џонг Ун среќен како Трамп вози трактор во Северна Кореја (фото)

 Breaking News

Хит на денот: Ким Џонг Ун среќен како Трамп вози трактор во Северна Кореја (фото)

Хит на денот: Ким Џонг Ун среќен како Трамп вози трактор во Северна Кореја (фото)
November 16
18:43 2017

Фотографијата од севернокорејскиот претседател Ким Џонг-ун како вози трактор е направена седум месеци откако американскиот претседател Доналд Трамп беше фотографиран зад воланот на камион, кој беше паркиран пред Белата куќа.

Лидерот на Северна Кореја, Ким Ѓонг-ун, одлучи да паузира малку од својата нуклеарна програма, па се упати во една земјоделска фабрика.

Во таа пригода тој одлучил малку да се повози на трактор, пренесува „Дејли мејл“.

Ким изгледал воодушевено додека седел зад воланот на трактор, а работниците не ја пропуштија можноста да прошетаат со лидерот на нацијата.

Видео од претседателот Трамп како вози камион:

Коментари

Коментари

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment