Исчезна турски товаред брод во Црно Море со десетчлен екипаж

 Breaking News

Исчезна турски товаред брод во Црно Море со десетчлен екипаж

Исчезна турски товаред брод во Црно Море со десетчлен екипаж
November 01
09:13 2017

Товарен брод со десетчлен екипаж исчезна на Црно Море од радарите во близина на азиската страна на Истанбул.

Турските власти почнаа потрага по бродот, со кој крајбрежната стража не може да воспостави комуникација.

Претставник на крајбрежна стража соопшти дека властите ги проверуваат наводите дека бродот исчезнал кај брегот на Сила.

Сеуште се проверуваат радарските снимки како и на кој начин исчезнал од морето и дали е потонат.

Коментари

Коментари

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment