Ким Кардашијан како Џеки Кенеди стана мета на остри критики

 Breaking News

Ким Кардашијан како Џеки Кенеди стана мета на остри критики

Ким Кардашијан како Џеки Кенеди стана мета на остри критики
August 30
21:53 2017

Ким Кардашијан повторно во центарот на вниманието со контроверзна фотосесија каде “заигра” во улогата на Џеки Кенеди заедно со својата ќерка Норт. Облечена во стајлинзи препознатливи за најпознатата некогашна прва дама на Америка, Ким позираше за списанието Interview што предизвика лавини остри критики упатени.

После бројните шпекулации дека нејзиниот сопруг Кајне Вест посакува да се кандитира за иден претседател на САД, оваа фотосесија само покрена нови бурни реакции на социјалните мрежи кои укажуваа на тоа како Ким никогаш не би можела да биде како Мишел Обама или Џеки Кенеди и дека сето ова претставува навреда врз нив.

Коментари

Коментари

Related Articles