Малиот Ведран освојува, Македонија горда!

 Breaking News

Малиот Ведран освојува, Македонија горда!

Малиот Ведран освојува, Македонија горда!
September 09
15:26 2016

Македонската тениска надеж го освои првото место на меѓународниот турнир во Тирана (Албанија) за натпреварувачи до 14. годишна возраст. Ведран Радоњанин е победник на Tennis Europe U-14 Tirana Albania.

Тој во финалето денес го победи Даниел Триантафилу од Грција во три сета со резултат 4:6 6:4 6:2.
На патот до финалето Радоњанин славеше победи против Дин Карахоџа (Германија, „вајдл-кард“) 6:0, 6:3, Мартин Муедини (Албанија), 6:0, 6:3, Енрико Тато (Италија) 6:4, 6:4 и третиот носител Марк Лајал (Естонија) 6:2, 6:4.
Многу успех во слдните негови натпревари, Ведран!

Коментари

Коментари

Related Articles