Моќен рецепт: Само чаша од овој сок ќе ги исчисти артериите и ќе направи срцето да работи подобро

 Breaking News

Моќен рецепт: Само чаша од овој сок ќе ги исчисти артериите и ќе направи срцето да работи подобро

Моќен рецепт: Само чаша од овој сок ќе ги исчисти артериите и ќе направи срцето да работи подобро
November 01
09:16 2017

Запушувањето на артериите може да биде предизвикано од крвни згрутчувања или холестерол во крвта. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото.

Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со овој проблем.

Потребно ви е:

– сок од лимон (250милилитри или една чаша)

– пире од лук (250 милилитри)

– сок од ѓумбир (250 милилитри)

– јаболков оцет (1 чаша или 250 милилитри)

– 2 чаши мед

Измешајте ги овие состојки и варете на оган 30 минути, со мешање. Потоа оставете ја смесата да се излади и додадете ги двете чаи мед, па добро измешајте.

Ставете ја смесата во стаклен сад или тегла и чувајте ја во фрижидер, каде што може да стои до 2 месеци.

Пијте секој ден по една супена лажица од овој сок наутро на празен стомак. Користете сува и чиста лажица.

Коментари

Коментари

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment