Од полноќ ново поскапување на горивата во Македонија – Одлучи Регулаторната комисија

 Breaking News

Од полноќ ново поскапување на горивата во Македонија – Одлучи Регулаторната комисија

Од полноќ ново поскапување на горивата во Македонија – Одлучи Регулаторната комисија
January 09
16:18 2018

Од полноќ ново поскапување на горивата во Македонија

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за 1 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Според последната корекција, од полноќ, литар дизел ќе се точи за денар поскапо и сега ќе чини 59.5 денари по литар.

Не се менува цената на ЕУРОСУПЕР БЦ 95 и таа ќе биде 66.5 денари за литар додека 98 октанскиот ќе биде поскап за половина денар и ќе се точи за 68.5 денари по литар.

Коментари

Коментари

Related Articles