Пресврт со времето, заборавете на сонцето: Студен бран кон Македонија со дожд и снег

 Breaking News

Пресврт со времето, заборавете на сонцето: Студен бран кон Македонија со дожд и снег

Пресврт со времето, заборавете на сонцето: Студен бран кон Македонија со дожд и снег
February 11
11:13 2019

Времето оваа недела целосно се менува, по сонцето, следат дожд и снег.

Што се однесува до температурите, минимумот речиси секаде ќе бидат под -10 а дневната ќе порасне најмногу до +7 степени Целзиусови.

Ќе започне да дува умерен до наместа и засилен јужен и југозападен ветер, што воедно ќе биде и најава за промената која допрва следи.

Очекуваме локално удари на ветер и од над 80 км/ч.

Коментари

Коментари

Related Articles