Провокативен танц на шведските ракометарки во соблекувалната – ја прославија победата со Словенија (ВИДЕО)

 Breaking News

Провокативен танц на шведските ракометарки во соблекувалната – ја прославија победата со Словенија (ВИДЕО)

Провокативен танц на шведските ракометарки во соблекувалната – ја прославија победата со Словенија (ВИДЕО)
December 11
22:54 2017

Уверливата победа против Словенија во осминафиналето од Светското првенство, шведските ракометарки ја прославија со танц во соблекувалната и покажаа дека освен што знаат да прослават победа очигледно знаат и да прослават.

Женската ракометна репрезентација на Шведска е еден од фаворитите за медал на Светското првенство во Германија, а на тој пат во осминафиналето им дојде Словенија.

Иако Словенките играа многу добро во групната фаза, против Швеѓанките немаа шанса.

Шведска победи 33:21 и се пласираше во најдобрите осум, каде ја чека дуел со Данска, која беше подобра од домаќинот Германија.

А прославата на уверливата победа на Швеѓанките почна уште во соблекувалната.

Непосредно пред туширањето шведските ракометарки почнаа да танцуваат, а според прикажаното може да се види дека танцот е извежбан до последниот детаљ.

Коментари

Коментари

Related Articles