Разбиени џиповите од обезбедувањето на Еди Рама на патот кон Корча, три лица повредени (ВИДЕО)

 Breaking News

Разбиени џиповите од обезбедувањето на Еди Рама на патот кон Корча, три лица повредени (ВИДЕО)

Разбиени џиповите од обезбедувањето на Еди Рама на патот кон Корча, три лица повредени (ВИДЕО)
November 27
19:27 2017

Два автомобила од придружбата на албанскиот премиер Еди Рама учествуваа во сообраќајна несреќа на патот кон Корча при што се повредени три лица.

Несреќата се случи кога такси влетало во придружбата на Рама. Според албанските медиуми најверојатна причина за несреќата е густата магла.

Рама од Тирана патуваше за Корча, каде денеска попладне треба да се одржи заедничка седница на албанската и косовската Влада, а за утре е предвидено заедничката седница да продолќи во Валона.

Во инцидентот повредени се три лица и се хоспитализирани. Тие се вон животна опасност, а во несреќата се оштетени вкупно четири возила, од кои две од придружбата на Рама.

Коментари

Коментари

Related Articles