Се зголемуваат цените на бензинот и дизелот од полноќ, ова се новите цени кои ги донесе регулаторната

 Breaking News

Се зголемуваат цените на бензинот и дизелот од полноќ, ова се новите цени кои ги донесе регулаторната

Се зголемуваат цените на бензинот и дизелот од полноќ, ова се новите цени кои ги донесе регулаторната
December 11
13:38 2017

Регулаторната Комисија за Енергетика денеска одлучи од полноќ да се зголеми цената на бензинот и дизелот.

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемува за 0.5 денари и еден литар од овие горива ќе чини 66.00 односно 67.50 денари.

Додека ЕУРОДИЗЕЛ горивото се зголемува за 0.50 денари и еден литар дизел гориво ќе чини 54.50  денари.

Новите цени важат од полноќ, изјави регулаторната комисија.

Коментари

Коментари

Related Articles