Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

 Breaking News

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри

Силјановска до Заев: Надвор сум од вашиот концепт во кој работа има само за децата на функционерите и министри
February 18
20:18 2019

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, денеска се огласи на Фејсбук откако премиерот Заев изјави дека таа е „надвор од актуелниот концепт на живот, надеж и живеење на огромно мнозинство од граѓаните“. Таа потсети дека не сака да биде дел од концептот во кој живеењето значи од Фондот за пензиско и инвалидско осигурување да исчезнат 19 милиони и никој да не одговара. Нагласи дека е надвор од неговиот концепт на живот во кој работа има само за децата на неговите министри и владини функционери. Исто така вели дека е надвор од неговиот концепт за живот во кој тендери има само за неговите соработници, пријатели, роднини и партиски другари. Еве го нејзиниот целосен статус во продолжение:

Коментари

Коментари

Related Articles