Сообраќајна несреќа во Гостивар, моторциклист влетал во дрво и е тешко повреден

 Breaking News

Сообраќајна несреќа во Гостивар, моторциклист влетал во дрво и е тешко повреден

Сообраќајна несреќа во Гостивар, моторциклист влетал во дрво и е тешко повреден
September 30
11:28 2016

Во сообраќајна несреќа која утрово се случила на улицата „Балиндолска“ во Гостивар, утрово тешко е повреден мотоциклист. По несреќата тој е пренесен на скопските клиники со сериозни повреди и во неконтактибилна состојба.

Според информации од СВР Тетово, околу 8 часот, 37-годишниот Е.О. од гостиварското село Дуф, додека управувал мотоцикл „сузуки“ во близина на железничкиот мост, од се уште неутврдени причини изгубил контрола и удрил во дрво покрај коловозот. Од ударот се задобил со повреди по главата и телото и во бесвесна состојба е пренесен во гостиварската болница, од каде како итен случај е испратен на скопски клиники.

По извршениот увид, со овластување на јавен обвинител, утврдено е дека мотоциклистот немал возачка дозвола, а мотоциклот не бил регистриран. Која била причината и поединостите кои довеле до, допрва ќе се утврдуваат.

Коментари

Коментари

Related Articles