Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

 Breaking News

Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски

Спасовски: Се сомневаме дека повеќе лица од МВР и надвор му помогнале на Груевски
February 07
14:32 2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости на системот.

Соопштението од ОЈО го видов и тоа не исклучува кривична одговорност. Таксативно се набројани мерките кои се преземени.

Нормално дека на крајот на истрагата ќе знаеме кој помогнал. Секако дека постојат инцидии за повеќе луѓе не само во МВР, туку и надвор кои биле логистика.

Тоа истрагата треба да го докаже. Убеден сум дека тој процес ќе заврши и ќе дознаеме кој помогнал. Имаме сомневање на повеќе лица, тоа го работиме заедно со ОЈО, рече Спасовски.

Коментари

Коментари

Related Articles