Тажно утро во Скопје: Почина моторциклистот од сообраќајката кај Рампа

 Breaking News

Тажно утро во Скопје: Почина моторциклистот од сообраќајката кај Рампа

Тажно утро во Скопје: Почина моторциклистот од сообраќајката кај Рампа
August 01
10:30 2016

И покрај напорите на лекарите да го спасат животот на момчето повредено во страшната сообраќајка во Кисела Вода, за жал тоа утрово им подлегна на повредите. Утринава во 7 часот и 30 минути 22-годишниот скопјанец замина во смрт и ги остави своите родители во тага. Згасна животот на Стојанчо Андонов кој пет дена беше приклучен на апарати, пренесе ТЕЛЕГРАФ.

Сообраќајката се случи на 27 јули половина час по полноќ, кога возач на БМВ во обид да премине преку две полни линии, му го пресекол патот на мотоциклистот кој одлетал со моторот прво во билборд на тротоарот на улицата, а потоа удрил во излог од продавница.

Нека почива во мир.

Коментари

Коментари

Related Articles