Тешка сообраќајка на Плетвар, се преврти шлепер “Сканија”, патот е прооден но отежнат

 Breaking News

Тешка сообраќајка на Плетвар, се преврти шлепер “Сканија”, патот е прооден но отежнат

Тешка сообраќајка на Плетвар, се преврти шлепер “Сканија”, патот е прооден но отежнат
December 14
17:44 2017

Тешка сообраќајка вечерва се случи на превојот Плетвар.

Камион шлепер од марката Сканија се преврти поради засега не познати причини.

Полицијата е на терен и врши увид.

Очевидци говорат и за присуство на амбулантни возила но засега МВР нема потврдено за повредени во несреќата.

Очекуваме повеќе информации наскоро.

Ова не е прв пат на превојот Плетвар да има тешка несреќа, иако на овој пат нема ниту една црна точка.

Максималниот знак за ограничување на брзината е 70 км на час.

Коментари

Коментари

Related Articles