Уапсен познат бизнисмен – го фатиле со 725 кила дрога

 Breaking News

Уапсен познат бизнисмен – го фатиле со 725 кила дрога

Уапсен познат бизнисмен – го фатиле со 725 кила дрога
September 04
05:36 2017

Полицијата од приморскиот град Валона заплени 725 клограми марихуана и два автомобила.

При контрола на четирикатница, сопственост на бизнисмен, полицијата дрогата ја открила на вториот и четвртиот кат.

Упасени се, сопственикот на куќата,познат бизнисмен А.К.(34) и неговиот брат Џ.К.(41),за кого од истрагата била утврдена вмешаност во недозволена трговија со дрога.

Во исто време во соработка со Обвинителството,секторот за економски  и финансиски криминал и други соодветни служби во тек се активности за утврдување на потеклото и запленување на објектот и бизнисот на А.К.за кој постојат основи на сомненија дека се стекнати од криминална активност,односно недозволена трговија со дрога.

Како што соопштија од полицијата продолжуваат активностите во рамки на Националниот оператвен план за отркивање и  уништување на производството,продажбата и трговијата со наркотични средства,како и запленување на имот  стекнат од кримнлни активности.

Коментари

Коментари

Related Articles