Уапсена ќерката на Бојко Борисов во САД, ја фатиле на радар со 393 км на час со нејзиниот Бугати од 3 милиони долари

 Breaking News

Уапсена ќерката на Бојко Борисов во САД, ја фатиле на радар со 393 км на час со нејзиниот Бугати од 3 милиони долари

Уапсена ќерката на Бојко Борисов во САД, ја фатиле на радар со 393 км на час со нејзиниот Бугати од 3 милиони долари
February 07
17:22 2018

ЕВЕ една интересна вест од нашите пријатели од Бугарија:

Венета возела со својот луксузен брз спортски автомобил на патот Лас Вегас до Лос Анџелес. Автомобилот оди и до 435 км на час, но полицијата во моментот кога ја фатила возела неверојатни 393 км на час.

Максималната дозволена брзина во Калифорнија е 113 км на час, но ако Борисова се движела со брзина од 393 км/ч тоа е 244 км/ч од дозволеното.

Венета Борисова откако била запрена во 10:30 по локално време, а по еден час била платена гаранција од 12.000$ за да биде ослободена.

Автомобилот Bugatti Chiron е нов модел на француската марка, има моќност 1500 коњски сили и ограничена брзина на 420 км на час, но способен е да развие и 491 км/ч.

Овој автомобил за 2.2 секунди развивка брзина од 100 км на час.

Цената на Bugatti Chiron чини окулу 3.000.000 американски долари.

Венета Борисова и татко и Бојко Борисов Бугарија Линк до веста ТУКА

Коментари

Коментари

Related Articles