Заев ги спакува куферите и отиде во Германија

 Breaking News

Заев ги спакува куферите и отиде во Германија

Заев ги спакува куферите и отиде во Германија
January 14
17:45 2019

Откако се изгласаа уставните измени во Собранието, премиерот Зоран Заев отиде на зимување во Германија.

Фокус пренесува дека претседателот на македонската Влада оваа недела ќе биде приватно на зимски одмор во Германија.

Коментари

Коментари

Related Articles