Застрелан братот на новата градоначалничка на Битола, со прострелна рана префрлен во болница

 Breaking News

Застрелан братот на новата градоначалничка на Битола, со прострелна рана префрлен во болница

Застрелан братот на новата градоначалничка на Битола, со прострелна рана префрлен во болница
November 07
12:28 2017

Во текот на вчерашниот ден во близина на Ѓавато на магистралниот пат Ресен-Битола е рането лицето М.С. (36), брат на градоначалничката на Битола, Наташа Петровска.

Според полицискиот билтен во текот на вечерта во 22:30 часот повредениот М. С. заедно со уште едно лице С. Ф. враќајќи се од лов, се паркирале на паркинг на патот Битола- Ресен и додека биле надвор од возилото С. Ф. му ја дал наполнетата пушка на М. С., и потоа С.Ф. се одалечил од возилото. 

Но потоа се слушнал еден истрел и го видел М. С. како лежи покрај возилото.

Ранетиот бил однесен во Клиничката болница Битола, по што му бил извршен хирушки зафат.

Коментари

Коментари

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment